Parodontologija
KAJ JE PARADONTOLOGIJA?
Parodontologija je veja stomatologije, ki se ukvarja z zdravljenjem dlesni. Obstaja mnenje, da ima danes vse več ljudi probleme z neko obliko bolezni dlesni. Prav tako, ni moč govoriti o starostnih skupinah, ki so izpostavljene različnim oblikam parodontalnih bolezni. Ustna higiena ima v tej panogi zobozdravstva zelo pomembno vlogo, zaradi česar je potrebno uporabljati sredstva za ustno higieno (zobne in medzobne ščetke, zobne paste in zobne nitke) ter paziti na metode ščetkanja zob.
Prikaži več Pokažite manjZobna nitka je zelo pomembna, saj odstranjuje zobne obloge in bakterije na površinah, katere je težko doseči z zobno ščetko. Razen pravilnega ščetkanja zob vsaj dvakrat dnevno in uporabe zobne nitke, je zelo pomembno tudi ščetkanje jezika, s čimer odstranimo mrtve celice, bakterije in ostanke hrane.
Prikaži več Pokažite manjPreverite našo strokovnost
SIMPTOMI IN POSLEDICE BOLEZNI PARODONTA
Obstaja več oblik parodontalnih bolezni, od zelo blagih primerov vnetja dlesni, pa vse do trajnih vnetij dlesni ali parodontoze. Simptomi bolezni dlesni so zelo neprijeten občutek zaradi bolečega žvečenja ali zaradi nezmožnosti uživanja določenih prehranskih izdelkov, počasno umikanje dlesni ali rdečica in natečenost dlesni. Zelo pogost simptom bolezni parodonta je lahko tudi neprijeten zadah, katerega se je preprosto rešiti, pojavlja pa se zaradi viška bakterij v ustni votlini. Če se takšni simptomi ne pričnejo zdraviti pravočasno, lahko bolezen dlesni povzroči resne infekcije, ki privedejo do izpadanja zob ali do izgube kostne strukture, ki podpira zobe.
Prikaži več Pokažite manjDanes je bolezen parodonta zelo razširjena bolezen, ki se šteje za najpogostejšega povzročitelja izpadanja zob pri starejših osebah. Zaradi zelo težkih in trajnih posledic, je pri takšnih problemih potrebno čim prej ukrepati in poiskati pomoč stomatologa. Vzroki bolezni obzobnih tkiv so v glavnem slaba oralna higiena, slaba prehrana ali kajenje, kar privede do velikega nabiranja bakterij v ustni votlini. Razen bakterij, ki povzročajo boleče dlesni, na spuščanje dlesni in spodbujanje vnetja lahko vpliva tudi zobni kamen, ki se nabira med zobmi in zobnim mesom. Zobni kamen je potrebno redno čistiti, saj je to del oralne higiene.
Prikaži več Pokažite manjKaj pravijo naši bolniki o nas.
Izkušnje
Izkušnje
Izberite način plačanja
Kakor bi vam lahko olajšali financiranje vašega stomatološkega posega, za plačilo v gotovini dajemo 5-15% popusta.